lukostreľnica ladce

O nás

Lukostrelecký klub ELÁN už aj v obci Ladce

Lukostrelecký klub ELÁN je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2007 na Čiernej Vode a momentálne funguje v obci Bernolákovo a Viničné pri Pezinku a odvtedy združuje členov a záujemcov o lukostrelecký a kušostrelecký šport. Jeho členovia sa zúčastňujú pravidelných tréningov celoročne pod vedením skúseného trénera Ing. Michala Velčíka, ktorý je zároveň predsedom lukostreleckého klubu ELÁN vo Viničnom i Bernolákove. Od vzniku klubu sa členovia zúčastňujú domácich i zahraničných súťaží v lukostreľbe a jeho členovia získali veľa umiestnení na domácich aj zahraničných súťažiach, stali sa majstrami Slovenska v rôznych kategóriach veku od žiakov po dospelých v rozličných súťažných formátov športovej lukostreľby.

Jeden z členov klubu ELÁN, ktorý aj vedie pobočku v Ladcoch je Roman Cahel (strieľa z olympijského luku od roku 2008) spolu s dlhoročným trénerom s licenciou Michalom Velčíkom (strieľa súťažne od roku 1993, napísal aj prvú lukostreleckú knihu športová lukostreľba, ktorá je voľne na stiahnutie: STIAHNUŤ KNIHU O ŠPORTOVEJ LUKOSTREĽBE sa podujali priniesť športovú lukostreľbu aj do tohto regiónu. Lukostrelnica v obci Ladce je v krásnom lesnom prostredí tesne vedľa parkoviska, odkiaľ sa vystupuje na horu Budkov na krížovú cestu.

Táto strelnica je ďalším v poradí už tretím miestom klubu ELÁN, kde sú realizované tréningy členov od apríla do novembra ako aj možnosť vyskúšať si športové reflexné luky, tradičné luky, lovecký luk, kladkový luk, kušu, historickú kušu klasické farebné terče a streľbu na figuríny zvierat (3D lukostreľba) a to aj pre širokú verejnosť, deti i dospelých a to pod bezpečným vedením. Pre tých, ktorí sú z okolia sa tak môže stať miestom, kde sa budú stretávať a učiť sa krásam i tajom tohto kráľovského športu. Pre mnohých je táto strelnica v krásnom lesnom prostredí prvý dotyk s týmto športom v profesionálnom prevedení a kvalite. V budúcnosti sa chystáme organizovať aj tu súťaže pre našich členov v lukostreľbe a 3D lukostreľbe. Tešíme sa, že aj vy zažijete lukostreľbu s ELÁNOM.